23 listopada obchodziliśmy uroczyste 75-lecie naszej biblioteki.

To niezwykłe jubileum było okazją do refleksji nad bogatą historią biblioteki, która przez siedemdziesiąt pięć lat pełniła istotną rolę w życiu społeczności lokalnej. Działając nie tylko jako przestrzeń przechowywania książek, ale przede wszystkim jako miejsce kultury, edukacji i spotkań.
Miejsce, w którym tkwią korzenie naszej kultury i edukacji.
Przez te 75 lat była świadkiem przemian społecznych, rozwoju technologii i zmieniających się trendów czytelniczych. Przeszła wiele zmian, dostosowując się do nowoczesnych wyzwań i oczekiwań czytelników.
Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników, wsparciu władz miejskich ,oraz społeczności, udało się utrzymać i rozwijać misję biblioteki, która stała się miejscem otwartym dla wszystkich, niezależnie od wieku czy zainteresowań.
Podczas jubileuszu dyrektor placówki Marta Ciesielska w imieniu swoim i osób, które w poprzednich dziesięcioleciach kierowały biblioteką składała podziękowania czytelnikom, przyjaciołom i partnerom biblioteki a także przedstawicielom władz samorządowych i instytucji z którymi współpracuje.
,,Dziękuję Wam za wspieranie naszych działań, za otwartość i partnerstwo. Dziękuję za każde wspólne spotkanie, dyskusje, czytelnicze wydarzenia oraz za to, że tworzycie razem z nami historię tej instytucji. Wasze wsparcie i oddanie sprawiły, że biblioteka staje się miejscem inspirującym, otwartym na różnorodność myśli i pomysłów.
Wierzę, że kolejne lata przyniosą nam jeszcze wiele wspólnych chwil, nowych odkryć literackich i wzbogacających doświadczeń. Dziękujemy za to, że jesteście z nami i tworzycie niepowtarzalny klimat naszej biblioteki.”
Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski w którym dziękował byłym i obecnym pracownikom za pracę na rzecz rozwoju placówki.
Istotną częścią uroczystości było uhonorowanie jej najbardziej zasłużonych czytelników, którzy w szczególny sposób przysłużyli się do rozwoju biblioteki. Jedni ogromną liczbą wypożyczonych książek inni wsparciem jej działań kulturalnych.
Istotną częścią uroczystości było uhonorowanie jej najbardziej zasłużonych czytelników, którzy w szczególny sposób przysłużyli się do rozwoju biblioteki. Jedni ogromną liczbą wypożyczonych książek inni wsparciem jej działań kulturalnych.
Zwieńczeniem uroczystości był spektakl piosenki poetyckiej w wykonaniu muzyków teatru ,,Jedyny Taki”.
Za wszystkie ciepłe słowa, życzenia, gratulacje i upominki jeszcze raz serdecznie dziękujemy !
Wspaniale , że jesteście z nami !