Z okazji 75 jubileuszu naszej biblioteki mamy dla was pamiątkowy suwenir.
Torbę otrzymają czytelnicy, którzy w najbliższych dniach wypożyczą co najmniej 3 książki.

Historia Biblioteki Miejskiej w Pyzdrach sięga lat przedwojennych
W Głosie Konińskiem z możemy przeczytać iż ,,w 1936 roku odbyło się w Pyzdrach uroczyste poświęcenie biblioteki miejskiej będącej pod zarządem miasta. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz miasta W Zalewski.
Pierwsze zbiory tej biblioteki pochodziły z likwidującego się w 1931 roku Gimnazjum Koedukacyjnego, które zostawiło w swojej spuściźnie 400 volumenów.
Kierownictwo objął Edmund Stęplewski nauczyciel szkoły powszechnej
Po wojennej zawierusze państwo konstytuowało się od nowa .
Wtedy to Biblioteka Miejska w Pyzdrach została utworzona na mocy uchwały Rady Narodowej Miasta i Gminy Pyzdry w 1948 roku. I od tego momentu liczymy lata jej funkcjonowania.
Początkowo mieściła się u budynku Urzędu Miejskiego, następnie została przeniesiona do budynku na ul. Kaliskiej (były budynek M-GOK) i tam przebywa do 1987 roku – do momentu rozpoczęcia generalnego remontu budynku.
Czasowo funkcjonowała w lokalu mieszkalnym bloku komunalnego. W latach 90 powróciła do budynku M-GOK, ale na krótko. Niedługo potem zapadła bowiem decyzja o wymianie pomieszczeń między biblioteką a ośrodkiem kultury. W ten sposób zbiory trafiły do klasztoru pofranciszkańskiego i mieszczą się tam do chwili obecnej.