Dziś odbyło się niezwykłe spotkanie, które wniosło w nasze mury powiew świeżości i harmonii. W ramach cyklu „Mądrość wieku – biblioteka dla seniora”, mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszej sesji jogi dla seniorów.Atmosfera pełna entuzjazmu i ciekawości wypełniła sale biblioteki. Podczas wprowadzenia do filozofii jogi, wszyscy zgromadzeni byli pełni otwartości na nowe doświadczenia i chętni do odkrywania tajemnic wewnętrznego spokoju.
Pod czujnym okiem instruktorki, uczestniczki poznawały techniki oddechowe, które pomagają w osiągnięciu harmonii zarówno w ciele, jak i umyśle. Ćwiczenia relaksacyjne przenosiły nas w świat spokoju i równowagi, a każdy oddech stawał się momentem świadomej obecności.
Praktykowanie Jogi niesie z sobą same zalety- asany zwiększają siłę i wydolność mięśni, ścięgien, układu krążenia, oddechowego i nerwowego. Na poziomie psychicznym joga pomaga pozbyć się stresu i daje dużo pozytywnej energii. Wnosi dużo radości w odkrywaniu swoich możliwości, poszerza horyzonty. Mogą ją praktykować wszyscy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej- Jogę można praktykować również siedząc na krześle!
Naszemu wspaniałemu gronu seniorek pragniemy serdecznie pogratulować otwarcia na nowe doświadczenia! Ich entuzjazm i zaangażowanie sprawiły, że to spotkanie było niezapomniane. Namaste!